Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

Tam, gdzie sosnowe bory dębami poprzetykane...

Tam, gdzie sosnowe bory dębami poprzetykane...

Wystawa fotograficzna Nadleśnictwa Antonin

Zapraszamy na wędrówkę po najpiękniejszych zakątkach Nadleśnictwa Antonin. Od 24 października w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie można zwiedzać wystawę fotograficzną prac Krzysztofa Moroza. Zaaranżowana w pałacowej „Oficynie”, o sugestywnym tytule „Tam, gdzie sosnowe bory dębami poprzetykane”, eksponuje uroki terenów Nadleśnictwa. W wąskim korytarzu, oświetlonym kameralnym światłem, spojrzenie samo wędruje od zdjęcia do zdjęcia.

W oczy rzucają się charakterystyczne bory sosnowe, stare dęby o olbrzymich rozmiarach i leżące w granicach Nadleśnictwa stawy. Na kilku fotografiach znajdziemy fragmenty rezerwatu Wydymacz, co podkreśla jego unikatowość. Fotografie bez wątpienia wciągają w leśną rzeczywistość, opowiadając nie tylko o samym Nadleśnictwie, ale o zmienności i różnorodności lasu w ogóle. To właśnie ta zmienność podnosi rangę prezentowanych prac. Uchwycenie zaobserwowanego zjawiska, przy migoczącym w lesie świetle, bywa czasami bardzo trudne. Przechodząc dalej nie można pominąć zatrzymanych w kadrze zabytkowych budynków, w tym siedziby Nadleśnictwa.

Wystawa fotograficzna Nadleśnictwa Antonin jest wystawą czasową. W „Oficynie”, w której mieści się Muzeum Leśnictwa, prezentowane są również wystawy stałe: „Kulturotwórcza rola lasu” oraz „Dzieje leśnictwa w Polsce”. Przy okazji zwiedzania wystawy o Nadleśnictwie Antonin warto poznać również szersze grono artystów, których las inspiruje i inspirował, oraz przyjrzeć się ciekawej historii leśnictwa.

Mamy nadzieję, że prezentowane fotografie będą jedynie początkiem przygody z naszym Nadleśnictwem. Warto na własne oczy przekonać się o jego walorach.