Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

Noc Sów w Antoninie - kolejna edycja

Noc Sów w Antoninie - kolejna edycja

Ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne poświęcone tym tajemniczym ptakom. To jedyna taka noc w Polsce!

Nadleśnictwo Antonin oraz Stowarzyszenie Ptaki Polskie zapraszają na Noc Sów - ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne poświęcone tym tajemniczym ptakom. To jedyna taka noc w Polsce!

Pomysłodawcą i Koordynatorem Ogólnopolskim Nocy Sów jest stowarzyszenie Ptaki Polskie.
Marcowe i kwietniowe noce pachną już wiosną i budzącym się życiem, a wieczorny spacer skrajem lasu może okazać się bardziej pasjonujący niż myślimy.
To bardzo aktywny okres w roku dla większości naszych sów, które są w trakcie okresu godowego i pohukują tak, że włos jeży się na głowie. 23 i 24 marca 2018 roku w Antoninie przyjrzyjmy się sowom z bliska. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na godzinę 18,30. Zgłoszenia uczestnictwa przyjmujemy do 20 marca br. (kontakt).

Dowiedz się dlaczego były ptakami Ateny i symbolem mądrości. Odkryj tajemnicę hipnotyzujących oczu, bezszelestnych lotów i odgłosów rodem z horroru...
Dzięki współpracy z Przewodnikami Nocy Sów – wolontariuszami i edukatorami w całym kraju, wspólnie odkryjemy świat sów, opowiemy o poszczególnych gatunkach i ich biologii, poznamy metody badań i ochrony sów oraz dowiemy się, jak znaczącą rolę miały one w polskich legendach i kulturze.
Co więcej, wyjdziemy w teren, gdzie będziemy poznawać i nasłuchiwać sowy.